Začal projekt Zvlněná zahrada

Kvě 14, 2024

V areálu Alzheimer Home v Ostravě-Vítkovicích začal zbrusu nový projekt Zvlněná zahrada. Zapojili se do něho studenti Střední zahradnické školy, kteří v jedné části areálu připravovali záhony pro výsadbu letniček a trvalek. Například odstranili plevel a půdu poryli. Následně vysadí 100 kusů letniček a 200 kusů trvalek. Práce jim šla dobře od ruky, studenti jednoznačně ukázali, že umí ! V druhé části areálu upravovali motýlí louku členové Městské organizace Seniorů ČR z Ostravy- Poruby. . Odstraňovali drny, položili novou hlínu a tu oseli květinovou směsí. Odvedli skutečně dobou práci. Díky tomu bude louka pastvou pro motýlky a hmyz a současně i pastvou pro oči. Obě části areálu se postupně rozkvetou a rozzáří. Věříme, že potěší klienty domova i jejich návštěvníky . Za podporu projektu děkujeme společnosti OZO Ostrava .