Student v lese v Třinci

Dub 9, 2024

Projekt Student v lese poprvé ve své historii zamířil na Třinecko. Konkrétně do lesoparku na okraji Třince . Na úklid klestí po nezbytné probírkové těžbě tam přijeli studenti Gymnázia Františka Živného Bohumín. A opět byli výborní. Celkem 29 dobrovolníků uklidilo pořádný kus lesa. Větve z poměrně rozsáhlého území stahovali na hromady a navíc nasbírali i několik pytlů nejrůznějšího odpadu, hlavně igelitu a plastů.. Studenti z bohumínského gymnázia se do akcí Studenta v lese zapojují pravidelně a jsou, jednoduše řečeno, skvělí. Umějí vzít za práci. Akci připravil Spolek Počteníčko ve spolupráci s Lesy ČR. Za podporu děkujeme společnosti Kofola ČeskoSlovensko, a.s. , která studentům zaplatila autobus, rukavice a svačinu. Úklid klestí ve zmíněné lokalitě bude pokračovat. Příště se do stahování větví zapojí studenti Gymnázia Třinec.