Senioři z Ostravy-Jihu mají svou Křížovkářskou ligu

Pro 9, 2019

Vylosováním výherců hlavních cen skončila ve vybraných domech s pečovatelskou službou a klubech seniorů  v Městském obvodu Ostrava-Jih Křížovkářská liga seniorů.  Soutěž nabídla účastníkům po dobu deseti týdnů celkem deset křížovek, jednu týdně. Každý, kdo vyluštil všechny křížovky a odevzdal včas tajenky, měl šanci na některý z dárkových balíčků, což byly hlavní ceny. Do Ligy se zapojili senioři z klubu seniorů DPS Horymírova, Klubu důchodců Čujkovova a DPS Odborářská.

Do pravidelného luštění  se v uvedených klubech seniorů zapojilo 70 hráčů. Bylo to díky Městskému obvodu Ostrava- Jih, který se stal partnerem projektu. Křížovkářská liga seniorů má úspěch nejen v Ostravě, ale i dalších městech Moravskoslezského, Zlínského a Jihomoravského kraje. Soutěž funguje i v Praze a v Plzni. Celkově se letos do Křížovkářské ligy seniorů zapojilo na 1700 seniorů.