Sbírka klubíček v Gymnáziu Bohumín

Čvn 4, 2024

Gymnázium Františka Živného Bohumín bude mít jako první střední škola v kraji (a patrně i v republice) Zvlněnou zahradu. Jmenuje se tak společný projekt gymnázia, Spolku Počteníčko a Seniorklubu Bohumín. Zvlněná zahrada je součást streetartového umění, kdy se nevzhledné části mobiliáře opletou vlněnými šálami a rozzáří tak barvami své okolí.Jde o nápad nový, moderní a trochu bláznivý, což k mládí patří. V zahradě gymnázia čeká proměna starší přístřešek a také dřevěný sloup u parkoviště. Výtvarný návrh připravili studenti společně s profesorkou J. Kaňokovou. Vlněné šály upletou členky Seniorklubu Bohumín, připojí se i studentky. V gymnáziu vyhlásili sbírku klubíček vlny, ( plakát vytvořila studentka Adéla Wolková) do které se zapojili i učitelé. Zvlněná zahrada by měla oživit část venkovního areálu gymnázia na začátku nového školního roku.