Mezičasy

O projektu

Mezičasy, jak se jmenuje, úzce souvisí s projektem Hodinový vnuk a reaguje na aktuální epidemiologickou situaci. Zatímco při Hodinovém  vnukovi navštěvují studenti babičky a dědečky v domovech osobně a povídají si s nimi, reagují Mezičasy na  situaci, kdy jsou v domovech zákazy návštěv.

Řada seniorů tuto situaci špatně snáší, stýská se jim, mají obavy, jsou smutní. Proto jim studenti pro povzbuzení, pro radost a také proto, aby babičky a dědečkové věděli, že jsme na ně nezapomněli, budou psát pohledy a dopisy. Posílat videopozdravy. Dopisy a pohledy například s obrázky zvířat, dostanou senioři každý týden. Videopozdrav zhruba jednou za dva týdny.

Podílet se na tom budou Hodinové vnučky z Ostravy a z Bohumína, ale připojit se může každý zájemce. Mezičasy začínají od listopadu v Domově seniorů Slunečnice, DS Příbor a v Domově Jistoty v Bohumíně. Současně jsme spojili síly s Mezigenerační akademií z Prahy 8. Budeme si v Mezičasech pomáhat a připravovat zmíněné aktivity společně. Senioři z našeho kraje tak dostanou dopis od pražských studentů a naopak seniory v Praze zase potěší pozdrav třeba od studentů z Ostravy.

Patrony Mezičasů jsou herečka Kamila Janovičová a herec Marek Lambora.

NOVINKY 

Rebelové v Cesmíně

Rebelové v Cesmíně

Babičky a dědečky v domově Cesmína v Bohumíně potěšily muzikálové melodie. Konkrétně písničky  z muzikálu Rebelové , které jim zazpívali studenti Gymnázia Františka Živného Bohumín. Studenti se tak společně s profesorkami B. Lukšovou (dirigentka) a M. Štěrbovou...

Přání seniorům od studentů z Bohumína

Přání seniorům od studentů z Bohumína

Studenti Gymnázia Františka Živného v Bohumíně jsou skvělí! Podobně jako loni ani letos nezapomněli na Den seniorů a vyrobili pro babičky a dědečky v domovech seniorů originální přáníčka. Kartičky s přáním ozdobili kresbami. Hlavně květinami, srdíčky, pohádkovými...