HODINOVÝ VNUK

O projektu

Hodinový vnuk je aktivizační seniorský, mezigenerační a dobrovolnický projekt. Studenti při něm věnují svůj čas seniorům. Navštěvují klienty domovů pro seniory a domů s pečovatelskou službou  a jednu hodinu si s nimi povídají, hrají společenské hry nebo jdou na společnou procházku. Stávají se tak „vnuky“  lidí mimo svou biologickou rodinu.

Projekt Hodinový vnuk vznikl v roce  2015 v Bohumíně, kde se do něj zapojili studenti Gymnázia Františka Živného Bohumín a Střední školy Bohumín. K nim se připojily i “ Čtecí babičky“ , což jsou ženy v produktivním či mladším seniorském věku, většinou z Klubu seniorů Bohumín.

Vnuci i babičky navštěvují klienty ve třech domovech seniorů v Bohumíně. V Domově Jistoty, v Domově Cesmína a v  Domě pokojného stáří svatého Františka.

Projekt se postupně rozšířil do Ostravy a do Prahy 8

 

NOVINKY 

Vánoční časopis do domovů seniorů

Vánoční časopis do domovů seniorů

Spolek Počteníčko připravil ve spolupráci s Hodinovými vnuky z Bohumína vánoční dárek pro seniory.  Konkrétně jde o jednoduchý časopis s vánočním obsahem. Babičky a dědečkové najdou ve Volnočasáku, jak se časopis nazývá, informace o vánočních tradicích a zvycích, o...

Vánoční přání do domovů seniorů

Vánoční přání do domovů seniorů

Báječný vánoční dárek pro babičky a dědečky v domovech seniorů  připravili  žáci Primaškoly v Ostravě-Vítkovicích.  Nakreslili pro ně přes 200 přáníček k vánočním svátkům. Většinou roztomilé sněhuláky, nazdobené stromečky, vločky a podobně. Děkujeme moc paní učitelce...