Dokončujeme motýlí louky v Ostravě

Říj 7, 2022

S nástupem podzimu  finišují naše práce na motýlích loukách v Ostravě. Díky podpoře společnosti OZO jsme založili společně se studenty celkem tři louky. V Domově Sluníčko, u Domu s pečovatelskou službou Horymírova, a také v areálu Alzheimer centra (HOME) v Ostravě Vítkovicích.

Celkem se do odstranění drnů, pokrytí plochy zeminou a osetí zapojilo přes 60 dobrovolníků, zejména šlo o studenty z Bezpečnostně právní akademie Ostrava a Biskupského gymnázia Ostrava Pomáhali také studenti z dalších škol (Waldorf, MGO,Tigrid, LF OSU) a rovněž senioři z  Ostravy-Poruby.

V říjnu ještě dokončíme louku v Alzheimer centru. Konkrétně  přidáme zeminu a dosejeme.  .Všem dobrovolníkům upřímně děkujeme, stejně jako společnosti OZO, bez které bychom projekt nemohli realizovat.